Skrabski Fruzsina szerint Dúró Dóra „a legnagyobb street art művészünk”
Zárójelben megjegyezte, hogy nem, nem ironizál.
Zárójelben megjegyezte, hogy nem, nem ironizál.
Az amszterdami kormány már tavaly is úgy határozott, hogy a lopott tárgyak hiába kerültek múzeumba, akkor is vissza kell adni őket Indonéziának. Más országok is sorban állnak.
Huszonnégy országból 31 fotográfus képeit mutatja be az idei World Press Photo kiállítás, amely csütörtök este nyílt meg Budapesten, a Biodómban, miután állami intézmény már nem fogadta a kiállítást, amelyen néha meleg emberekről is láthatók képek.
Az idei fődíjat egy, a halott unokahúga testét ölelő palesztin nő képe nyerte.
Idén is a Bikás parkban láthatók a pályaművek, és a zsűri díjait kiosztották ugyan, de a közönségdíjról a kiállítás látogatói dönthetnek október 31-ig.
A színész új filmjét, a Szemfényvesztők harmadik részét forgatja a fővárosban.
A Szépművészeti Múzeum főigazgatója arról is beszélt, hogy ő maga rivalizál-e Demeter Szilárddal, és kifejtette, hogy miért gondolja a Gellért-hegyi Szabadság-szoborra tervezett keresztet érvényes és erős állításnak.
A Biodóm ad otthont idén a kiállításnak, amely tavaly nagy vihart kavart a Nemzeti Múzeumban, és L. Simon László kirúgásához vezetett.
„Ettől Yodavagyunk meg vissza”, írta a metró Szent Gellért téri megállójában feltűnt miniszoborról a Budapesti Közlekedési Központ.
A rejtélyes street art-művész az utóbbi időben több állatos képet fújt londoni falakra, de ezúttal egy rendőrbódét alakított át életveszélyes akváriummá. Egy rinocérosz pedig meghág egy autót egy másik új alkotásán.
A seattle-i múzeum azt állítja, ők csak a popkultúra nyelvének változásait akarták tiszteletben tartani.
A rejtélyes művész új falfestményei állatokat ábrázolnak – ám egyesek szerint az emberiség aktuális helyzetére vonatkoztatható szimbolikus jelentésük is van.
Kortársak és modern klasszikusok, nemzetközi és hazai alkotók, változatos műfajok és témák – mutatunk néhány, nyár végéig látogatható kiállítást azoknak, akik a kánikulai napokat inkább galériák és múzeumok hűs falai közt vészelnék át.
A Sanghaj Múzeum új tárlata lehetőséget biztosít a cicák számára, hogy saját szemükkel győződhessenek meg róla, vajon ma is kapnak-e annyi imádatot, amennyiben az ókori Egyiptomban részesültek.
Az alkotója szerint „játékos” mű online tiltakozáshullámot indított el, ezért a helyi polgármester lépéskényszerbe került a kiállítás miatt. Végül a kép eltávolítása mellett döntött.
Volt a Szépművészetiben és a Nemzeti Galériában is. Ferenczy, Rippl-Rónai, Csontváry és Benczúr festményeiért kifejezetteb odavolt.
Az önkormányzat által kinevezett Borbély-Tardy Annának ment neki a volt igazgató.
Svájc egyik legnagyobb múzeuma, a zürichi Kunsthaus eladja gyűjteményének egy Claude Monet-festményét, miután megállapodásra jutott a kép egykori zsidó tulajdonosának örököseivel.
A mintegy 2500 esemény között lesznek rendhagyó tárlatvezetések, családi és gyerekprogramok, játékos és interaktív foglalkozások, koncertek, filmvetítések, színházi előadások és gasztronómiai programok is.